An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

PİRE İLAÇLAMA 

Kimilerimiz evde evcil hayvan besleriz, kimilerimiz ise apartmanımızın bodrumunu, otoparkını veya çatısını kendisine mesken edinen kedi, köpek gibi hayvanları korur ve kollarız. Bence doğayı ve hayvanları sevmek bir insanda olması gereken temel niteliklerden biridir. Ancak bu minik dostlarımızı severken, tıpkı kendi sağlığımızı önemsediğimiz gibi onların da bir veteriner hekim gözetiminde sağlık durumlarını takip etmemiz gerekir. Çünkü pirelerin yaşam alanları kedi, köpek ve kuş gibi hayvanlardır.

Kan emerek beslenen haşereler grubunda yer alan pireler, özellikle kedi, köpek ve kuş gibi hayvanların üzerinde parazit olarak yaşarlar. Sıcak, karanlık ve loş ortamları kendilerine mesken edinmeyi seven pireler, apartman bodrumları ve çatılarında sıklıkla görülürler.

 

NASIL İLAÇLANIR?

 

            Eğer evinizi pireler istila ettiyse canınız sıkılacak ve huzursuz olacaksınız. Hele bir de bebeğiniz ya da küçük çocuğunuz varsa endişeniz ve huzursuzluğunuz daha fazla artacaktır. Pirelerden tamamen kurtulmak için ilaçlamayı yapacak olan profesyonelleri doğru seçmelisiniz. Yetişkin pirelerle birlikte yumurtalarını da hedef alan bir ilaçlama yapılmadıysa pirelerden kurtulamazsınız. Bundan dolayı yetişkin pireleri öldürürken yumurtalardan çıkacak olan pireleri de yok etmeyi amaçlayan ilaç ve yöntemler kullanılmalıdır. İlaçlama sonrasında ilaca maruz kalmamış olabilecek yumurtaları yok etmek maksadıyla evinizi dört ya da beş gün elektrik süpürgesiyle temizlemeniz fayda sağlayacaktır. Ayrıca evinizde evcil hayvan besliyorsanız, bir veteriner hekim yardımıyla evcil hayvanınızı da pirelerden arındırmalısınız.

Pire ilaçlaması esnasında evcil hayvanlarınızı ilaçlama yapılan bölgeden uzak tutmayı unutmamalısınız.

Şimdi, ilaçlama nasıl yapılır? Biraz ondan bahsedelim; İlaçlama pompasının ucu geniş açılı olarak ayarlanıp, büyük daireler halinde, her metrekareye ulaşacak şekilde, püskürtme yapılarak ilaçlama yapılır. Pire ilaçlaması esnasında sıvı halde yapılan ilaç tabana çöker ve bir süre sonra toz halini alır. Müteakiben 2 saat alana girilmemeli, 2 saatin sonunda yarım saat havalandırma yapılmalıdır. Sonrasında yerler silinmelidir. Bunlar yapılmadan evcil hayvanlar alana sokulmamalıdır. Kedi, Köpek gibi canlılar kendilerini yalayan hayvanlar oldukları için yukarıda bahsedilen sıralamaya uyulmazsa zehirlenmeler meydana gelebilir.

Son olarak sağlığınızı tehdit eden bu zararlı haşerelerden sizleri kurtarmak, huzurunuzu yeniden sağlamak ve yüzünüzdeki gülümseme, bizim için en büyük kazanç olacaktır.