An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

KUŞ BİTİ NEDİR?

Özellikle kuş göç yolları üzerinde bir eviniz varsa, güvercinler evinizin dışında bir yere yuva yapmışlarsa ya da evinizde, işyerinizde kafeste kuş besliyorsanız kuş biti ile karşılaşma riskiniz var demektir. Ayrıca bina veya apartmanda kumru, güvercin ve diğer kuş çeşitlerinin, çatı, havalandırma boşlukları gibi yerlere yuva yaptıktan sonra yumurta bırakıp üremeleri neticesinde de kuş biti şikayetleri görülmektedir.

 

Kuş bitlerinin kuşların gövdesine bıraktıkları yumurtalar, belirli bir zaman sonra çatlayarak etrafa yayılırlar. Açık buldukları camlardan, kapı ve havalandırma menfezlerinden yaşam mahallerine girerek insanlar için huzursuzluk nedeni olurlar.

 

Yayılan bu bitler nokta kadar büyüklükte olup eşyaları, odaları ve yatakları istila edebilirler. Kuş bitleri insan derisi üzerinde asalak olarak yaşayamazlar ancak insan üzerinde gezerek kaşıntıya ve alerjik deri reaksiyonlarına neden olabilirler. Kuş bitleri çıplak gözle çok zor görülürler. Genelde kırmızımsı renge sahiptirler. Türlerine göre farklı renklerde kuş bitlerinin de olduğu gözlemlenmiştir.

 

 

KUŞ BİTİ NASIL İLAÇLANIR?

 

Kuş bitleri, çok küçük canlılar oldukları için marketten alınacak sprey böcek ilacı ile öldürülebilecekleri düşünülebilir. Doğru, bu böcek ilaçları ile sadece öldürebilirsiniz ancak kökünü kazıyamazsınız. İlaçlama firmalarının amacı ise lokal bölgelere ilaçlama yapıp kuş bitlerini öldürmekten ziyade kaynağı kurutarak çözüme ulaşmaktır. İyi bir ilaçlama firması personeli, öncelikle haşerenin ne olduğunu tespit eder. Teşhis ve tanıma işleminden sonra kuş bitinin kaynağı belirlenir. Özellikle uzun süre boş kalan yazlık evlerde, kırlangıçlar tarafından yapılan kuş yuvaları, kuş biti kaynağına örnek olarak verilebilir. İlaçlama işlemi kaynak bölgeden başlayarak tüm yaşam mahallini kapsayacak şekilde yapılır.

Böcek türünün ne olduğundan haberi olmayan amatör ekiplerin kuş bitlerini yok etmek için yeterli olacağını düşünmekse büyük hatadır. İlaçlama servisleri ile çalışırken sorularınıza doğru yanıt veren ekipleri tercih etmeniz, para ve zaman kaybetmemeniz açısından önemlidir. İlaçlama yaptıracağınız profesyonelleri seçerken, gerekli sertifikasyonlara sahip olup olmadıklarını araştırmalısınız. Ucuz ya da ekonomik ilaçlama adı altında, gerekli yetki belgelerine sahip olmayan firmalardan ve amatörlerden uzak durmalısınız.

Share