An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

GÜMÜŞ BÖCEĞİ

Gümüş böcekleri, diğer adıyla gümüşçünler, uzun ve ince şekilde vücut yapısına sahip böceklerdir. Gümüş böcekleri, gümüş renginde görünen gri renkli haşerelerdir. Boyları 1 veya 2 cm civarındadır. Evinize veya işyerinize girmek için pek çok yolu kullanabilirler. Kitaplar, defterler gibi kırtasiye malzemeleri veya karton kutular, koliler gibi materyallerle evinize girebilirler. Gümüş böcekleri, kontrol altına alınıp yok edilmezlerse yiyeceklere zarar verebilirler. Eşyalarınıza da zarar vererek kullanılmaz hale getirebilirler.

Evinizde ya da işyerinizde nemli ve karanlık bölgeler varsa, duvarlarınız duvar kağıdı ile döşenmişse, kütüphanenizde çok miktarda kitap mevcutsa karton kutu ve koli saklama merakınız varsa gümüş böceğinin yaşaması için gerekli şartları sağlamışsınız demektir. Yaşam alanınızda besin kaynağı bulmaları halinde ise çoğalıp hayatlarını sürdürmeleri daha kolay olacaktır.

Gümüş böcekleri, karanlık, loş, soğuk ve nemli yerleri yaşam alanı olarak tercih ederler. Mutfaklar, dolaplar, banyolar, bodrum katı, tavan arası, duvar kağıdı arkası gibi yerler, gümüş böcekleri için yaşam alanıdır. Özellikle de saklanacak yerlerinin sayısı fazlaysa, hiçbir şekilde evinizden ayrılmaz, orada hayatlarını sürdürür ve çoğalmaya devam ederler.

Kağıt ve yapışkanlarla dolu kitaplar, koliler, duvar kağıtları, kumaşlar ve tahıllar gümüş böceklerinin en sevdiği yiyecekleri oluşturur. Tüm bu malzemeler gümüş böceklerinin hayatta kalması için gereken protein, şeker ve nişastaya sahiptir.

Gümüş böceği dişileri, her gün 200 civarında yumurta bırakabilir. Bu yumurtalardan çıkan yavrular yaklaşık dört ay sonra yetişkin boyutuna ulaşır. Evinizde, yerlerde ve duvarlarda bulunan ve gizlenmeye uygun olan delik ve boşlukları kapatmalısınız ki gümüş böcekleri, yumurtalarını bırakacak bir yer bulamasınlar.

Gümüş böceklerinden kurtulmak için profesyonel böcek ilaçlama firmaları ile iletişime geçmenizde yarar vardır. Ev ve işyeri İlaçlamada, profesyonel hizmet ve kesin çözümler sunan, müşteri memnuniyetini temel ilke edinmiş, İS-ÇEV İzmir İlaçlama olarak gümüş böceği sorununuzu kökünden çözüyoruz.

Share