An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

FARE İLAÇLAMA 

İsmini duymak bile tüylerimizi diken diken eder. Bazı kişiler iğrenir, bazılarıysa karşı karşıya gelmekten bile korkar. Tükürüklerinde bulunan narkoz etkisi ile siz uyurken  kulağınızı kemirse ancak sabah aynaya bakınca durumu fark edersiniz.

Fare kemirgen bir haşere olup taşıdıkları ve yaydıkları hastalıklar açısından insan sağlığına oldukça zarar verebilen canlılardır. Astım krizine bile neden olabilirler. Ev Faresi, Çatı Sıçanı ve Lağım Sıçanı gibi türleri vardır. Ev Faresinin zeytin çekirdeğine benzer dışkısı vardır ve dışkısını tek tek bırakır. Çatı Sıçanı da dışkısını tek tek bırakır ancak dışkısının uçları küttür. Bazen Hamamböceğinin pupası ile karıştırılabilir. Çatı Sıçanının dışkısının ucunda tüy ve kıl olur. Grup halinde öbek öbek dışkı bırakıldıysa bu Lağım Sıçanıdır. Sıçanlar besinleri yuvalarına götürüp yuvasında yerken fare ise gıdayı bulduğu ortamda yer. Sıçanlar yürürken karınları yere değmediği için ayak ve kuyruk izi olur, fareler ise süründükleri için karın izi bırakırlar.

Fareler bir batımda 6 ila 10 arasında yavrulayabilmektedirler. Çok çabuk çoğalabilen bu canlılar ortamda besin ve su yoksa doğum kontrolüne geçerler. Çok hızlı kaçabilen ve büyük bir hızla üreyebilen canlılardır.

 

NASIL İLAÇLANIR?

 

            İlaçlama yapılmadan önce iyi bir keşif yapılması kesin sonuca ulaşmak için oldukça önemlidir. Fare veya Sıçan nereden ve neden geliyor öncelikle bu tespit edilir. Ortamda dışkısı varsa incelenir ve türü belirlenmeye çalışılır.

Fare ilaçlamasında kullandığımız yeni nesil yem ve ilaçlarla kesin sonuçlar almaktayız. Evlerde sıvı ilaçlama, yemleme veya gerekiyorsa terminaller kurarak, büyük depolar, geniş arazili fabrikalar, lojistik depoları gibi yerlerde ise geniş çaplı fare terminalleri kurarak çözüme ulaşmaktayız. Fare ilaçlama yöntemlerinden biri olan sıvı ilaçlama, sadece fareyi uzaklaştıracak ve sorunu çözmeyecektir. Fare terminalleri vasıtasıyla yapılan yemleme çalışmasıyla fareyi terminale çeken yem, fare tarafından yenir. Öleceğini hisseden fare büyük bir hızla yuvasına gider ve orada ölür. Böylelikle fare için cezp edici tadı ve kokusu olan yemler, farelerin sonu olmuş olacaktır. Siz de 7 ile 21 gün içinde farelerden kurtulmuş olacaksınız.

Son olarak sağlığınızı tehdit eden, kimilerimizi korkutan, kimilerimizi tiksindiren bu kemirgenlerden sizleri kurtarmak, huzurunuzu yeniden sağlamak ve yüzünüzdeki gülümseme, bizim için en büyük kazanç olacaktır.