An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

BÖCEK İLAÇLAMA 

Böcekler evlerimize ya da işyerlerimize girdiklerinde bizleri huzursuz eden, sağlığımızı tehdit eden canlılardır. Böcek bilimi entomolojide bu haşereler vektör adıyla adlandırılırlar. Peki vektör ne anlama gelmektedir? Vektör, kısaca hastalık bulaştıran canlı demektir. Mekanik ve Biyolojik olarak ikiye ayrılırlar. Mekanik vektörler, mikrobu gıda maddelerine bulaştıran vektörlerdir ve böcekler de bu gruba dahildir. Biyolojik vektörler ise tahtakurusu, kene, sivrisinek vb.gibi bizleri ısırarak kanımıza mikrop bulaştıran canlılardır.

Haşereler fiziksel sağlığımızı tehdit ederken evimizin en değerli varlıkları çocuklarımızın da psikolojilerini bozabilirler. Öyle ki böcek korkusu yaşayan pek çok yetişkinin, çocukluklarında çözülemeyen haşere sorunları yüzünden entomofobi olarak adlandırılan psikolojik rahatsızlığa yakalandıkları gözlemlenmiştir. Böcek korkusu kendisini tiksinti veya korku ile belli eder. Bazen anksiyete veya panik atak türü duygusal reaksiyonlara bile neden olabilir.

 

NASIL İLAÇLANIR?

Böcekler, barınak, besin, su ve ısıya ihtiyaç duydukları için kış mevsimi başlangıcında ev ya da işyerlerimizi istila etmeye başlarlar. Profesyonel yardım almadan bu canlılardan kurtulmanız pek de kolay olmaz. İlaçlanacak alan bir ev ise ilaçlama yapılmadan önce mutfakta açıkta bulunan tüm gıda maddelerinin buzdolabına kaldırılması ve açıkta yiyecek, içecek maddesi bulundurulmaması gerekir. Evimizde evcil hayvan, yaşlı  veya hasta bir insan, bebek ya da çocuk varsa ilaçlama sırasında ortamda bulunmamaları gerekmektedir. Biyosidal İlaç ve Jel Uygulama yapıldıktan sonra üç saat alana girilmez. Üç saat sonra havalandırma yapılır. Havalandırmayı müteakip evinizde hayat normale döner. İlaçlama sonunda böceklerin % 95’i ölmüş olacaktır. Ancak larva diye adlandırdığımız yumurtadan çıkan ilaca maruz kalmamış birkaç tanesi iki ya da üç gün daha görülebilir. Onların da yapılan uygulama neticesinde çok fazla hayatta kalma şansları olmayacaktır.

Son olarak sağlığınızı tehdit eden bu zararlı haşerelerden sizleri kurtarmak, huzurunuzu yeniden sağlamak ve yüzünüzdeki gülümseme, bizim için en büyük kazanç olacaktır.