An duo lorem altera gloriatur. No imperdiet adver sarium pro. No sit sumo lorem. Mei ea eius elitr consequ untur. In mel aeterno.
1-677-124-44227

184 Main Collins Street | West Victoria 8007

Follow us on Social media

Lorem ipsum proin gravida nibh vel velit auctor alique tenean sollicitudin.

AKREP İLAÇLAMA 

Akrepler nemli olmayan kuru iklimlerde yaşarlar. Gündüzleri yarı gölge veya loş yerlerde hayatlarını sürdürürler. Geceleri daha sık görülen akrepler gündüzleri ise serin ve nemli havalarda ortaya çıkabilirler. Su ve besin kaynağı ise böcekler ve örümceklerdir.

Akreplerin yuva tercihleri taş/kaya altları, kütükler, duvarlar, tahta yataklar veya yığınların altı olabilir. Dişi akrepler genelde yuvalarında avını bekler, erkek akrepler ise kendilerine bir eş bulabilmek için yuvasını uzun bir süre terk edebilir.

Dişi akrepler yumurtalarını sırtında taşır. Yavru akrepler, kabuk değiştirme evresini bitirince ve derisini değiştirince annesinin sırtından inerek yayılmaya başlar.

Akrepler tehlikeli hayvanlardır. Akrepler zehirli iğnelerini avlarını etkisiz hale getirmek ya da savunma amaçlı olarak kullanırlar. Akrep sokması sonucunda terleme, deri reaksiyonu, acı, nefes alma zorluğu, hızlı kalp atışı, yüksek tansiyon, görüş bulanıklığı, konuşma güçlüğü, sersemlik ve diğer başka sorunlar görülebilir.

Halk arasında yanlış bilinen bir gerçeği paylaşmak isterim ki kesinlikle sokulan yer kesilerek bir başkası tarafından emilmemelidir. Yara yeri amonyakla temizlenmemeli, bandaj ve buz uygulaması yapılmalıdır. Ayrıca antihistaminik ilaç verilmemelidir. Akrep tarafından sokulan kişi, en kısa zamanda bir sağlık kuruluşuna götürülmelidir.

 

NASIL İLAÇLANIR?

 

             Akrep gibi tehlikeli bir canlıyla bireysel mücadeleye girişmeniz, tavsiyelerle alınan ilaçları uygulamanız, hem sağlığınız için bir risk oluşturacak hem de akrep veya akreplerin ölüp ölmediklerine dair kafanızın içinde hep bir soru işareti olacaktır. Bu riskleri almanıza gerek kalmadan sağlık bakanlığı onaylı profesyonellerden yardım almanız sizin ve aileniz için en uygun davranış olacaktır.

Öncelikle akrep/akrepler olduğu bildirilen alanda bir keşif yapılır. Sizlerden alınan bilgiler ışığında, akrebi yok edecek olan ilaç karışımının değerleri hesaplanarak karışım oluşturulur. Yoğun bir ilaçlama uygulaması yapıldıktan sonra ilaçlama yapılan alana 4-6 saat arası girilmez. Sonrasında yarım saat havalandırma yapılır. Hiçbir ilaçlamanın 1 yıl garantili olması söz konusu değildir. Akrep ilaçlama uygulaması da 3 ay boyunca sizi koruyacaktır. Sonrasında tekrar edilmesinde fayda bulunmaktadır.

            Sizi, ailenizi ya da personelinizi sokarak zehirleyebilecek olan, sizlere korku ve huzursuzluk veren akreplerden sizleri kurtarmak, huzurunuzu yeniden sağlamak ve yüzünüzdeki gülümseme, bizim için en büyük kazanç olacaktır.